Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı

UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub. Offside.com.az xəbər verir ki, bir oyun istisna olmaqla, bütün qruplarda nəticələr bəlli olub.
Belə ki, F qrupunda oynanmalı olan “Sassuolo” – “Genk” görüşü güclü duman səbəbindən bu günə təxirə salınıb. Digər qruplarda isə qaliblərin və növbəti mərhələyə yüksələnlərin adlarına aydınlıq gəlib.
A qrupu
“Feyenord” (Hollandiya) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) – 0:1
Qol: Musa Sou, 21
“Zarya” (Ukrayna) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – 0:2
Qollar: Mxitaryan, 47. İbrahimoviç, 88.

B qrupu
APOEL (Kipr) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) – 2:0
Qollar: Sotirou, 20. De Kamarqo, 84.
“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Astana” (Qazaxıstan) – 3:0
Qollar: Frey, 63, Horarau, 67, Şik, 72.
C qrupu
“Maynts” (Almaniya) – “Qəbələ” (Azərbaycan) – 2:0
Qollar: Hek, 30, De Blasis, 41.
“Anderlext” (Belçika) – “Sent-Etyen” (Fransa) – 2:3
Qollar: Kipsiu, 21. Stansiu, 31 – Soderlund, 63; 68. Monne-Pake, 75.
D qrupu
“Alkmaar” (Hollandiya) – “Zenit” (Rusiya) 3:2
Qollar: Rienstra, 7. Haps, 43. Tankoviç, 68 – Culiano, 59. Vuytens, 81 (öz qapısına)

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Dandalk” (İrlandiya) – 2:1
Qollar: Ben Çaim, 22 (pen), Miha, 38 – Dasa, 27 (öz qapısına)
E qrupu
“Astra” (Rumıniya) – “Roma” (İtaliya) – 0:0
“Viktoriya” (Çexiya) – “Austria” (Avstriya) – 3:2
Qollar: Horava, 44. Duriş, 73; 84 – Holzauzer, 20 (pen.) Rotpuller, 41.
F qrupu
“Rapid” (Avstriya) – “Atletik” (İspaniya) – 1:1
Qollar: Joelinton, 72 – Saborit, 85.
“Sassuolo” (İtaliya) – “Genk” (Belçika) – (təxirə salınıb)
G qrupu
“Panatinaikos” (Yunanıstan) – “Selta” (İspaniya) – 0:2
Qollar: Quidetti, 4, Orelyana, 76
“Standard” (Belçika) – “Ayaks” (Hollandiya) – 1:1
Qollar: Raman. 85 – El Qazi, 27
H qrupu
“Konyaspor” (Türkiyə) – “Gent” (Belçika) – 0:1
Qol: Kulibali, 90+4.
“Braqa” (Portuqaliya) – “Şaxtyor” (Ukrayna) – 2:4
Qollar: Stoylykoviç, 43. Vukçeviç, 89 – Krivtsov, 22; 62. Tayson, 39; 65.
İ qrupu
“Nitsa” (Fransa) – “Krasnodar” (Rusiya) – 2:1
Qollar: Bosetti, 64 (pen.), Le Marşan, 77 – Smolov, 52
“Zaltsburq” (Avstriya) – “Şalke” (Almaniya) – 2:0
Qollar: Şlaqer, 22, Radoşeviç, 90+4
J qrupu
“Qarabağ” (Azərbaycan) – “Fiorentina” (İtaliya) – 1:2
Qollar: Reynaldo, 73 – Veçino, 61. Kyeza, 76.
PAOK (Yunanıstan) – “Slovan” (Çexiya) – 2:0
Qollar: Rodriqes, 29. Pelkas, 67
K qrupu
“İnter” (İtaliya) – “Sparta” (Çexiya) – 2:1
Qollar: Eder, 23, 90 – Marecek, 54
“Sauthempton” (İngiltərə) – “Hapoel” (Byer-Şeva, İsrail) – 1:1
Qollar: Van Diyk, 90+1 – Buzalyo, 71
L qrupu
“Osmanlıspor” (Türkiyə) – “Sürix” (İsveçrə) – 2:0
Qollar: Delarj, 74. Erdal Kılıçaslan, 89.
“Vilyarreal” (İspaniya) – “Styaua” (Rumıniya) – 2:1
Qollar: Sansone, 16. Triqeyros, 88 – Akim, 56.

 

 

68 baxış